Muz ve Çilek Emojilerinin Sırrı Ne?

16/03/2019 16:49 - Sosyal kategorisinde

Muz ve Çilek Emojilerinin Sırrı Ne?

Bu kampanyayı kadınlar arasında bir ‘sır’ olarak tutulmasını isterdik, ancak deşifre olunca biz de yayınlamaya karar verdik… Bu yıl meme kanseri için hazırlanan kampanya, sosyal medyada yayılmaya başladı.

Meme kanserine dikkat çekmek için her yıl düzenlenen sosyal medya kampanyalarında, bu kez WhatsApp rol oynayacak. ”Meme kanserine farkındalık ayı” olarak belirlenen Ekim ayında, her yıl çeşitli sosyal kampanyalar yapılıyor. Kadınlar da kampanyaya uyarak meme kanseriyle ilgili sosyal medyada paylaşımlar yapıyor.

Bu yıl, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla 2012 yılında yapılan kampanyanın bir benzeri gerçekleştiriliyor. 2012’de, meyvelere çeşitli anlamlar yüklenmiş ve Facebook ve Twitter’dan meyve isimleri yazılarak kadınlar kampanyaya katılmıştı. Bu yıl ise WhatsApp aracılığıyla aynı kampanya tekrar edilecek. Kadınlar, WhatsApp durumlarına meyve isimleri veya emojilerini koyacak. İşte meme kanserine dikkat çeken o meyveler ve anlamları:

Ananas emojisi: Bekar

Ahududu: Kararsız

Elma emojisi: Nişanlı

Kiraz emojisi: Çıktığı var

Muz emojisi: Evli

Avokado emojisi: Onun diğer yarısıyım

Çilek emojisi: Doğru olanı bulamıyor

Limon: Bekar olmak istiyor

Üzüm Emojisi: Çıktığıyla evlenmek istiyor

Galata Kulesi de renklendirilmişti:

Galata Kulesi geçtiğimiz yıl, meme kanserine dikkat çekmek için pembe ışıkla giydirilmiş ve meme kanseriyle ilgili tweetler kulenin üzerinden projeksiyon aracılığıyla yansıtılmıştı.

Etiketler: Ananas emojisi Ahududu emojisi Kiraz emojisi Muz emojisi Avokado emojisi Çilek emojisi Limon emojisi Üzüm emojisi Meme Kanseri

Yeni yorum