Ülkeye Özel Emojiler: Finlandiya’nın Emoji’leri

26/01/2018 18:31 - Magazin kategorisinde

Ülkeye Özel Emojiler: Finlandiya’nın Emoji’leri

Finlandiyalılar, kendilerini ifade etmelerinde bir eksiklik yaşamış olsalar ki kendi kültürlerine ve yaşam tarzlarına uygun Emoji’ler ortaya çıkarmış ve tasarlamışlar.

Finlandiya halkı artık birbirine saunadayken ‘Sauna Emojisi’ (kadınlı/erkekli) ya da heavy metal Emoji’si gönderebiliyor. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duymuş olabilirler diye sorabilirsiniz. Çünkü Finlandiya’lılar saunada keyif yapaya bayılıyorlar! Bizdeki hamam, onlarda saunaya denk düşüyor. Metalciler ise, çoklar demek ki!

‘This is Finland’ adlı internet sayfasının fikir kaynağı olduğu sitenin yayınlayacağı yılbaşı takvimi projesinin bir parçası olan uluslararası Emoji’ler Finlandiya Dışişleri Bakanlığı tarafından 1 Aralık tarihinde yayınlanıyor.

Sitenin redaksiyon şefi Jenita Cresswell Emoji’lerin Finlandiyalıların iyi bildikleri duygu ve durumları yansıtacağını, biraz basit, biraz da eğlendirici olacağını belirtti.

Emoji’lerin aynı zamanda uluslararası kamuya da yönelik olacağını söyleyen Cresswell “Yeni yıl takvimi Türkçe de dahil 13 dilde yayımlanacak. Bu şekilde yeryüzünde insanlar, biz Finlilerin ne kadar garip kişiler olduğunu biliyor olacak” şeklinde konuştu.


Yeni yorum