Instagram’ın En Popüler Dili: Emoji!

26/01/2018 18:18 - Sosyal kategorisinde

Instagram’ın En Popüler Dili: Emoji!

Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler ve farklı alanlara hitap eden sosyal ağlara kullanıcılar, farklı ülkelerden farklı dillerle katılıyor. Yüzlerce ülkeden farklı dillerle kullanıcıların fotoğraf ve video paylaştığı Instagram platformda en çok kullanılan dili açıkladı.

Instagram Blog‘da yayımlanan bir gönderide ağ içerisinde insanların iletişimlerinde kullandıkları en çok dilin emoji olduğu ortaya çıktı. Evet yanlış okumadınız. Farklı dillerde iletişime geçen, yorumlaşan kullanıcılar kendilerini ifade ederken en çok emojileri kullanıyorlar.

Bundan biraz zaman önce, 2012 yılında dev sosyal ağ sitesi Facebook, Instagram’ı kendi bünyesine katıp satın almak istemiş ve bunun için 1 milyar dolar ödemişti.

Instagram yöneticileri ek bir bilgi daha yayınladı. Bilgiye göre, her iki kişiden en azı birisi kesinlikle emoji kullanıyor. Emoji kullanımının büyük bir oranda seyretmesinin sebeplerinden en önemlisi akıllı cep telefonların (dokunmatik cihazlar) artık herkesin elinde olması. Bu internet üzerindeki trafiği de büyük oranda yüksek tutuyor.

Emojilerin En Çok Kullanıldığı Ülkeler

Instagram’ın paylaştığı bilgiler arasında emojilerin en çok hangi ülkelerde kullanıldığı da vardı. Ülkeler sırasıyla şu şekilde:

  1. Finlandiya (%63)
  2. Fransa (%50)
  3. İngiltere (%48)

Yeni yorum