Facebook Beğen Butonunda Emojiler Aktif!

26/01/2018 18:42 - Sosyal kategorisinde

Facebook Beğen Butonunda Emojiler Aktif!

Daha önceleri haberini sizlere ilettiğimiz Facebook’ta Emoji ile Beğen Butonu Geliyor konusu artık yayıma başladı! Evet yanlış duymadınız. Artık Facebook’ta arkadaşınıza ait bir gönderiyi beğenmek için çok daha fazla alternatifiniz var. Emoji ile beğenebileceksiniz!

Emoji ile Beğenme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Çok basit. Öncelikle, beğenmek istediğiniz gönderinin ‘Beğen’ butonu üzerine fare imlecini getirin ve biraz bekleyin! Ardından ufak bir pencere karşınıza çıkacak ve emojiler ile beğenebileceksiniz! Aynı şu şekilde görünecek:


Facebook’un sembolikleşmiş like butonuna yol arkadaşı olarak gelmiş olan Reactions/Reaksiyonlar/Tepkiler butonları, maalesef birçok kullanıcının talep ettiği gibi “Beğenmeme/Unlike” butonunu içermiyor. Ancak beğenmedim butonunun asla kullanıma sunulmayacağını Mark Zuckerberg bundan aylar önce yaptığı bir açıklamayla kesinleştirmişti. Mark, unlike butonunun açılmasıyla birlikte üyelerin birbirlerini yargılayacağından ve Facebook’un yargılardan uzak tutulması gereken bir sosyal paylaşım sitesi olması gerektiğinden söz etmişti.


Yorumlar (1)

Nalan Öztuğ 11.04.2018

Emojilerin bazıları sanki bir cinsiyete ait hissi uyandırıyor.örn. yanaklarında pembelik olan emojiler kadın, daha ciddi olanlar erkek cinsiyeti. Bazen ikisinide ifade ediyor hissi yartanlar olmakla beraber, emojilere saç, yanaklara renklendirme ile kadına ait hissi yaratılabilir. böyle olması daha hoş olabilir ve daha anlamlı.

Yeni yorum