Facebook’a Emoji Like Butonu Geliyor

26/01/2018 18:32 - Sosyal kategorisinde

Facebook’a Emoji Like Butonu Geliyor

Facebook, epeydir beklediğimiz şeyin gerçekleşeceğinin müjdesini bizlere iletti. Çok ama çok yakında sosyal paylaşım sitelerinde kullandığımız bütün gönderilere emoji kullanarak tepkimizi gösterebileceğiz.

Facebook’un aylık olarak bir yenilikle karşımıza çıkmasına artık yabancı değiliz. Uzun zamandır like butonunun yanı sıra yeni bir butonları kullanıma açmasını beklediğimiz Facebook, sonunda bunun yayımlanacağını resmi olarak blogunda söyledi. Facebook Ürün Müdürü Chris Cox tarafından bahsedilen bu butonlara “Reactions” yani “Tepkiler/Reaksiyonlar” adını vermişler. Like butonundan farklı olarak aynı zamanda bir emoji görevi gören bu butonlar, birçok farklı duyguyu ifade edecekler. Mutluluğu, üzüntüyü ve kızgınlığı göstermek amacıyla kullanılacak olan bu ifade butonları, açıklamaya göre toplamda beş adet olarak yayına sunulacaklar.

Facebook’un sembolikleşmiş like butonuna yol arkadaşı olarak gelecek olan Reactions/Reaksiyonlar/Tepkiler butonları, maalesef birçok kullanıcının talep ettiği gibi “Beğenmeme/Unlike” butonunu içermiyor. Ancak beğenmedim butonunun asla kullanıma sunulmayacağını Mark Zuckerberg bundan aylar önce yaptığı bir açıklamayla kesinleştirmişti. Mark, unlike butonunun açılmasıyla birlikte üyelerin birbirlerini yargılayacağından ve Facebook’un yargılardan uzak tutulması gereken bir sosyal paylaşım sitesi olması gerektiğinden söz etmişti.

Bundan birkaç ay önce deneme masatlı 6 farklı ülkede kullanıma açılmış olan Reactions/Tepkiler butonları, bu ülkelerde bulunan kullanıcıların “yay” tepkisini anlamaması nedeniyle sayılarını azaltmak zorunda kaldılar.

Tepki butonları yayınlandığında, Facebook sayfamızda tepkilerinizi görmek bizi çok mutlu edecek. Bol emojili günler!

Yeni yorum