Emojiler Telefonunuzda Görünmüyorsa İşte Çözümü

25/07/2019 10:47 - Mobil kategorisinde

Emojiler Telefonunuzda Görünmüyorsa İşte Çözümü

Emojiler bazen, bazı ayarlar ve eksikler yüzünden bazı telefonlarda görünmüyor olabilir. Bu yazı, bu durumu çözmenize yardımcı olacak!


Telefonumda Emojiler kayboldu, Emoji gönderemiyorum, klavyemde ki Emojileri göremiyor, gönderilen Emojileri göremiyorum diyorsanız, sizin için sorununuzu çözeceğiz!

Android için SwiftKey Klavyesinde emojiler standart Android yazı tipini kullanır. Bunun anlamı, cihazlarında kullandığın Android işletim sisteminin sürümüne ve kullandığın uygulamaya bağlı olarak, emojinin görünüşü ve rengi etkilenecektir. Farklı üreticiler ayrıca standart Android yazı tipinden farklı yazı tipleri de sağlayabilirler.

Ayrıca, cihazındaki yazı tipi Android sistem yazı tipinden değiştirilmişse, emoji büyük bir olasılıkla görünmeyecektir. Bu sorun cihazın yazı tipi ile ilgilidir, SwiftKey ile ilgili değildir.

Emoji menüsüne klavyeden dokunarak ya da sağ alt köşede bulunan emoji/enter tuşuna uzun basarak veya altta solda bulunan (ayarlarına bağlı olarak) adanmış emoji tuşu yoluyla erişilebilir.

Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak değiştirebilirsin:

  1. Cihazınızda SwiftKey uygulamasını açın
  2. 'Yazma' ya dokunun
  3. 'Tuşlar' a dokunun
  4. ‘Adanmış emoji tuşunu’ işaretle/işaretini kaldır
  5. 'Adanmış emoji tuşu' işaretlendiğinde emoji panelini açmak için emojiye (gülen yüz) dokun.

  6. Bunu işaretlemeden bırakırsanız emojiye, 'Enter' tuşuna uzun basarak erişebilirsiniz.

  7. Paneli açtığınızda kaydırın ve kullanmak istediğiniz emojiyi seçin ve onu metin alanına girmek için enter tuşuna dokunun. Ya da, 'abc' tuşuna basarak normal klavyeye dönebilirsiniz.

Telefonunuzun Emojiyi Görüntüleme Yeteneğine Sahip Olduğundan Emin Olun

Dediğimiz gibi çoğu modern akıllı telefon için Emojileri görüntülemek ve kullanmak bir sorun olmamalıdır.

Telefonunuzun hangi Emojileri desteklediğini öğrenebilmek için, mobil cihazınızda ki web tarayıcıdan, herhangi bir arama motoruna gidin ve ” Emoji ” için arama yapın. Telefonunuz onları görüntüleyebiliyor ise, bunları görüntüleme ve kullanmada herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Arama sonuçlarındaki Emoji simgelerini görebiliyorsanız, kullanmış olduğunuz telefonunuz, bunları destekler ve rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak buradaki Emojilerin yerine boş kutular görüyorsanız, bu durumda, telefonunuzda yapabileceğiniz birkaç küçük ayar veya üçüncü parti yazılımların desteğini almanız gerekebilir.

Emoji Klavyesini Kullanma

Cihazınızın Emojiyi düzgün görüntülemesini sağladıktan sonra, etkinleştirmek için klavyede özel bir simgeye dokunmanız gerekebilir. Farklı cihazlardan ve uygulamalardan farklı olabilir, ancak genellikle bir gülen yüz simgesi veya etkinleştirdiğiniz Emoji klavyesinin simgesi gibi görünecektir.

Emoji okuyabilen bir cihazınız yoksa ve yukarıdaki seçeneklerden herhangi birine erişemiyorsanız, bunları okuyabilen bir üçüncü taraf klavyeyi indirebilirsiniz.

Swype ve SwiftKey gibi ücretsiz klavyeler, Emoji’leri göndermek ve almak için iyi bir seçenek olabilir ve ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirilebilir, daha sonra yukarıda açıklananla aynı yöntemi kullanarak etkinleştirdikten sonra kullanabilirsiniz.

Üçüncü Taraf Mesajlaşma Uygulamasını Kullanma

Bu seçeneklerden hiçbir tanesi işe yaramazsa, yapacağınız son işlem Emojileri okuyabilen üçüncü taraf bir mesajlaşma uygulamasıdır.

WhatsApp dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Sadece bu mesajlaşma uygulaması yoluyla mesajları gönderirken veya alırken Emojiyi kullanabileceğinizi de unutmayın.

Etiketler: Emojiler kayboldu Emojiler görünmüyor Emojilerim gitmiyor Emojiler gelmiyor Emojileri telefonda aktifleştirme Emoji aktifleştirme Emojileri gösterme Emoji ayarları Emoji seçenekleri Android Emojileri Android emoji ayarları

Yeni yorum